اتصال ایران بازار اقتصاد اقتصاد مشاهده

اتصال: ایران بازار اقتصاد اقتصاد مشاهده سرمایه گذار سرمایه گذاری اخبار اقتصادی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی کشور عزیزمان ایران خواستار ایجاد محور سیاسی – نظامی تا مدیترانه است / فرانسه

وزیر امور خارجه فرانسه با طرح ادعاهایی بی‌اساس علیه کشورمان گفت که کشور عزیزمان ایران خواهان گسترش نفوذ سیاسی و نظامی خود از پایتخت کشور عزیزمان ایران تا دریای

کشور عزیزمان ایران خواستار ایجاد محور سیاسی - نظامی تا مدیترانه است / فرانسه

فرانسه: کشور عزیزمان ایران خواستار ایجاد محور سیاسی – نظامی تا مدیترانه است

عبارات مهم : ایران

وزیر امور خارجه فرانسه با طرح ادعاهایی بی اساس علیه کشورمان گفت که کشور عزیزمان ایران خواهان گسترش نفوذ سیاسی و نظامی خود از پایتخت کشور عزیزمان ایران تا دریای مدیترانه هست.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه در گفت وگو با یک شبکه تلویزیونی فرانسوی، مدعی شد: کشور عزیزمان ایران تلاش می کند تا یک محور نظامی ایجاد کند و نفوذ سیاسی خود را در خاورمیانه، از پایتخت کشور عزیزمان ایران از طریق عراق، سوریه و لبنان تا دریای مدیترانه گسترش دهد.

کشور عزیزمان ایران خواستار ایجاد محور سیاسی – نظامی تا مدیترانه است / فرانسه

لودریان در ادامه ادعاهای خود گفت: کشور عزیزمان ایران بهتر است به جای دنبال کردن جاه طلبی هایش جهت توسعه حضور نظامی در منطقه، به همراه روسیه، با شرکت ملل جهت برقراری صلح در مناطق جنگی سوریه همکاری کند.

وی افزود: حضور کشور عزیزمان ایران و میل به این کشور جهت ایجاد یک محور از پایتخت کشور عزیزمان ایران تا مدیترانه قابل پذیرش نیست. در اینجا سوریه ای وجود دارد که مورد نیاز است بدون قدرت و نفوذ کشورهای خارجی زندگی کند.

وزیر امور خارجه فرانسه با طرح ادعاهایی بی‌اساس علیه کشورمان گفت که کشور عزیزمان ایران خواهان گسترش نفوذ سیاسی و نظامی خود از پایتخت کشور عزیزمان ایران تا دریای

وزیر امور خارجه فرانسه پیش از این نیز ادعا کرده بود که کشور عزیزمان ایران تمایلات هژمونیک در منطقه دارد و خواستار گسترش نفوذ خود در خاورمیانه است.

به گزارش ایسنا، این ادعاها در حالی مطرح می شود که مقامات کشورمان همواره بر استقلال همسایگان خود به خاص عراق، سوریه و لبنان تاکید و هرگونه ادعا مبنی بر دخالت در امور دیگر کشورها را رد می کنند.

مقامات کشور عزیزمان ایران همچنین تاکید دارند که آینده کشورها باید به دست ملت هایشان تعیین شود وحضور کشور عزیزمان ایران در سوریه تنها به صورت مستشاری و بنا به درخواست دولت مشروع این کشور هست.

واژه های کلیدی: ایران | سوریه | سیاسی | فرانسه | فرانسه | دریای مدیترانه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs