اتصال ایران بازار اقتصاد اقتصاد مشاهده

اتصال: ایران بازار اقتصاد اقتصاد مشاهده سرمایه گذار سرمایه گذاری اخبار اقتصادی

گت بلاگز اخبار بین الملل نگرانی آمریکا از دستیابی کره‌شمالی به تسلیحات میکروبی

مقام‌های آمریکایی همزمان با تلاش کره‌شمالی جهت رسیدن به تخصص زیست‌فناوری و تولید میکروب در سطح بالا، دلواپس دستیابی پیونگ‌یانگ به تسلیحات میکروبی قدرتمند هستند.

نگرانی آمریکا از دستیابی کره‌شمالی به تسلیحات میکروبی

نگرانی آمریکا از دستیابی کره شمالی به تسلیحات میکروبی

عبارات مهم : آمریکا

مقام های آمریکایی همزمان با تلاش کره شمالی جهت رسیدن به تخصص زیست فناوری و تولید میکروب در سطح بالا، دلواپس دستیابی پیونگ یانگ به تسلیحات میکروبی قدرتمند هستند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه واشنگتن پست، پنج ماه پیش از نخستین آزمایش هسته ای کره شمالی در سال ۲۰۰۶، مقام های اطلاعاتی آمریکا در گزارشی به کنگره هشدار دادند تحرکاتی سری در کره شمالی جهت دستیابی به تسلیحات بیولوژیکی نیرومند نیز در جریان است.

نگرانی آمریکا از دستیابی کره‌شمالی به تسلیحات میکروبی

طبق این گزارش، رژیم کمونیست کره شمالی که از مدت ها پیش به دانش تولید پاتوژن ها یا همان باکتری های بیماری زای عامل سیاه زخم و آبله دست پیدا کرده بود، تیم هایی از متخصصان جهت ارتقای این دانش تشکیل داده ولی به نظر می رسد آنها با فقدان مهارت های فنی خاص مواجه بوده اند. مدیر اطلاعات ملی آمریکا در این گزارش اینگونه توضیح می دهد: منابع پیونگ یانگ اکنون مشمول بر یک زیر ساخت ابتدایی زیست فناوری است.

با گذشت یک دهه به نظر می رسد این موانع فنی برطرف شده است باشد. به گفته مقام های اطلاعاتی آمریکا و آسیا و کارشناسان تسلیحاتی، کره شمالی در مسیر دستیابی به تجهیزات مهم است که به طور بالقوه جهت برنامه تسلیحات بیولوژیکی پیشرفته قابل استفاده است و توانایی تولید میکروب در حجم اوج تا ایجاد لابراتوآر خاص اصلاح ژنتیکی را دارد.

مقام‌های آمریکایی همزمان با تلاش کره‌شمالی جهت رسیدن به تخصص زیست‌فناوری و تولید میکروب در سطح بالا، دلواپس دستیابی پیونگ‌یانگ به تسلیحات میکروبی قدرتمند هستند.

در همین حال، دولت کیم جونگ اون همچنین در حال اعزام متخصصان خود به خارج است تا مدارک عالی در میکروبیولوژی دریافت کنند و همزمان پیشنهاد ارئه فروش خدمات بیولوژیکی به کشورهای در حال توسعه را می دهد.

این دستاوردها موجب نگرانی تحلیلگران آمریکایی است که می گویند اگر کره شمالی بخواهد، احتمالا به سرعت به تولید پاتوژن های بیولوژیکی در سطح صنعتی دست پیدا می کند. چنین اقدامی سلاح ترسناک دیگری در اختیار این رژیم قرار می دهد تا همسایگانش و یا نیروهای آمریکایی را در یک درگیری احتمالی در آینده ترساندن کند.

با این حال مقام های کنونی و سابق آمریکایی که به فایل های محرمانه دسترسی دارند، می گویند تاکنون هیچ مدرک مستدلی به دست نیاورده اند که نشان دهد کیم جونگ اون فراتر از تولید نمونه های اولیه دستور تولید تسلیحات واقعی داده باشد.

نگرانی آمریکا از دستیابی کره‌شمالی به تسلیحات میکروبی

واژه های کلیدی: آمریکا | آمریکایی | کره شمالی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs